Zdravotní pantofle

Zdravotní pantofle

Pohodlné zdravotní pantofle jsou vhodné pro lidi, kteří se potýkají s různými podiatrickými potížemi. Takovou obuv doporučují lékaři a ortopedi, např. jako obuv pro léčbu vbočeného palce, ale někteří lidé ji volí i z preventivních důvodů.

Lidé často nakupují boty podle módních trendů, svých přání a „líbí – nelíbí“. Úvahy o vhodnosti a pohodlí obuvi pro zdraví nohou jsou až na posledním místě. A velmi často, když už potřebujete léčit vzniklé potíže. Když si však kupujeme správné boty nebo ortopedické vložky na každý den, někdy zapomínáme, že se neustále pohybujeme i doma. Vaření, úklid, aktivní hry s dětmi a další domácí práce vyžadují také hodně energie a chození po bytě. Hladké, rovné podlahy a nadýchané koberce nejsou pro vaše nohy vhodné.

Jak a proč si vybrat pohodlné zdravotní pantofle?

Nohy jsou každý den velmi namáhány. Proto se vyplatí podpořit je pohodlnou obuví. Při jejich výběru stojí za to věnovat pozornost především kvalitě zpracování. Společnosti vyrábějící zdravotní obuv kladou velký důraz na použité materiály. Ortopedi mají velký podíl na výrobním procesu a nejlépe vědí, jaká kritéria by měly pohodlné zdravotní pantofle splňovat. Flexibilní obuv má terapeutické vlastnosti, snižuje bolest a různé typy problémů s nohama.

Výhody ortopedické obuvi pro domácnost

Pokud vám lékař předepsal ortopedickou obuv nebo vložky pro každodenní život, je logické předpokládat, že podobnou variantu byste měli zvolit i pro domácnost. I když se plně věnujete boji s deformitou, děláte potřebná cvičení, masírujete si nohy a nosíte ortopedickou obuv nebo vložky, přijde veškerá vaše snaha vniveč, pokud se vrátíte domů a skočíte do běžných měkkých pantoflí nebo budete chodit stále naboso.

A pokud máte zdravé nohy (což se bohužel v dnešním světě vyskytuje stále vzácněji), domácí ortopedické pantofle – za prvé, skvělá volba pro prevenci deformit, za druhé, pomůže uvolnit se po náročném pracovním dni, a za třetí, je to velmi, velmi pohodlné.

Neustálý pohyb, vysoké podpatky a úzké modely bot neposkytují pohodlí, nohy jsou během dne velmi unavené a často oteklé. Kromě toho se zvyšuje zatížení pohybového aparátu, což je signalizováno bolestivými pocity v nohou, zádech, svalech na nohou a mohou vás bolet i kolenní a kyčelní klouby.

To časem vede k nemocem, jako je artritida, artróza, osteochondróza, křečové žíly, hallux valgus (kost u palce) atd. Vyberte si kvalitní zdravotní pantofle, které zabrání deformitám a zmírní bolest a otoky nohou.

Jak vybrat ortopedickou obuv pro vaše dítě doma a ve školce?

Je také velmi důležité, aby vaše dítě nosilo doma ortopedickou obuv. Koneckonců, nohy vašeho dítěte se teprve formují a je důležité předcházet plochým nohám, valgozitě a varózitě již od samého počátku. K tomu je důležité zafixovat patu a kotník pro správné vytvoření klenby chodidla. Protože jsou děti doma a ve školce stejně aktivní jako venku, je důležité vybrat pro děti správné ortopedické pantofle nebo sandály.

To je důležité nejen pro chodidla, ale také pro zdravý vývoj všech kloubů na nohou a páteře.

Pokud má vaše dítě zdravé nohy, je dobré střídat chůzi v botách s chůzí naboso. Pokud se již vyskytly problémy s nohama, měla by se obuv nosit doma po celou dobu.

Domácí ortopedická obuv by měla mít následující vlastnosti:

  • Opora paty a kotníku, která udržuje patu a kotník ve správné poloze
  • Dobré odpružení boty pro maximální pohodlí dítěte
  • Stélka s dlahou zabraňuje propadnutí chodidla dovnitř

U dospívajících lze v určitých situacích sandály nahradit ortopedickými žabkami.

Nezapomeňte také, že vhodným doplňkem prevence a léčby deformit dětských nohou je masáž nohou, kterou lze doplnit a někdy i nahradit použitím masážních podložek. Náš internetový obchod nabízí masážní rohože v podobě cestiček, puzzle, gumových, plastových a dřevěných rohoží.

Zdravotní pantofle pro dospělé

Pokud jde o ortopedické pantofle pro dospělé, doporučujeme především pantofle s pevnou, podélně-příčnou stélkou. Zvláště pokud již máte problémy s nohama. Pokud je pro vás důležitá měkkost a pohodlí, vyberte si pantofle, které mají stélku na nártu s tlumicí vložkou.

Dámské zdravotní pantofle

Dámské zdravotní pantofle mohou být k dostání v několika variantách: žabky, pantofle s uzavřenou špičkou nebo domácí. Vyberte si ty, ve kterých se vám bude nejlépe chodit a které vám budou vyhovovat. Vybírat si můžete také z různých barev a variant zdravotních pantoflí.