auto

Zabezpečení vozidla: Jak pořádně zabezpečit svoje auto?

Auto je dopravním přostředkem, bez něhož si nemůžeme představit náš život. Automobil pro nás znamená svobodu pohybu. Proto je důležité ho chránit před zloději. Vozidlo vám může být odcizeno prakticky kdykoliv. Necháte pootevřené okénko, nebo auto dokonce zapomenete zamknout a ráno se nestačíte divit. Minulý rok bylo ukradeno přes 3 594 dvoustopých motorových vozidel. Což je cca 10 automobilů každý den. A vykradených aut bylo přes 13 000. Zabezpečení vozidla proti kráděži je v dnešní době velmi důležité.

kradez vozidla

Jaká jsou nejvíce kradená auta v ČR?

Která auta se nejvíce kradou v Česku? Nejčastěji jsou ukradeny tyto značky automobilů:

  • Škoda Auto – ukradeno přes 1 500 automobilů značky Škoda
  • Volkswagen – ukradeno přes 500 vozidel značky VW
  • Ford – ukradeno přes 300 aut
  • Audi – Automobilů se značkou Audi bylo ukradeno přes 260 vozidel.
  • Mercedes – Mercedesů se ukradlo minulý rok přesně 226 kusů
  • Renault – Renaultů se odcizilo přes 200 vozidel
  • Peugeot – Peugeotů bylo ukradeno stejně jako vozidel značky Renault, tedy kolem 200 vozidel
  • BMW – Luxusních „bavoráků“ se ukradlo přes 174 vozidel
  • Opel – Vozidel značky Opel se odcizilo kolem stovky
  • Fiat – Automobily této italské značky jsou na tom stejně jako auta od značky Opel

Tento seznam prakticky kopíruje rozložení značek na automobilovém trhu v ČR. Jak vidíte, nejvíce se kradou osobní automobily značky Škoda, které jsou u nás velmi oblíbené a vlastní je jak fyzické osoby, tak i firmy. Před krádežemi není ochráněn nikdo. Stačí jeden nestřezený moment a auto může být nenávratně fuč. Jak plyne z tohoto seznamu, zabezpečení vozidel není v Česku příliš skvělé.

Statistiky řešení krádeží automobilů

Kolik kradených automobilů bylo navráceno svým právoplatným majitelům?
Podle policejního prezidia dosahují krádeže spojené s automobily až kolem 18 % všech trestných činů. U krádeže věcí z vašeho automobilu jde statisticky o nejčastěji spáchaný trestný čin. Co se týká krádeže věcí z osobního auta, tak se podaří objasnit cca 11 % všech trestných činů. Objasnění krádeží celých automobilů se v ČR pohybuje kolem 20 %. Levnější automobily končí rozřezané na náhradní díly a dražší zmizí v zahraničí. Tyto zločiny mají na svědomí nejčastěji organizované zločinné skupiny gangů. Většina automobilů, které spadají do této 20 % statistiky se podaří najít díky pokrádežovým systémům a díky dobrému zabezpečení vozidel.

Jak ochránit svoje vozidlo?

Jak jste si mohli přečíst v předchozí části článku, objasněnost 20% u krádeží aut není nijak závratné číslo. Většina automobilů se bohužel už nikdy nenajde. Svoje auto můžete ztratit kdekoliv. Můžete vám být odcizeno před obchodním centrem, ve veřejných garážích, na sídlišti a na mnoha dalších místech.

Jak tedy ochránit svoje vozidlo? Vozidlo si můžete ochránit přes mechanické nebo elektronické zabezpečení vozidel.

Řešením je například systém zabezpečení vozu proti krádeži od firmy REX. Ten umí vaše vozidlo zabezpečit i přes GPS lokalizaci a zaznamenávat knihu jízd.

Systém od firmy REX hlásí všechny pokusy o narušení nebo krádež vašeho vozidla. Výhodou je, že všechny pokusy o narušení jsou hlášení majiteli na jeho mobilní telefon. Systém také zabraňuje rozjetí vozidla (tzv. imobilizér).

Další výhodou je, že vaše vozidlo bude připojeno na pult centralizované ochrany (PCO), který vás střeží 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Vaše vozidlo je díky tomu chráněno vždy a všude. Ochrana všeho vozu je s tímto systémem téměř dokonalá.

Proto přesvědčte svého manžela, ať nechá vaše auto pořádně zabezpečit. Je lepší peníze investovat do zabezpečení než pak plakat nad zmizelým autem. Auto je pro maminky a celou rodinu velmi důležité! A nemusíte řešit ani montáž, protože montáž provede sama firma u které si necháte svoje osobní auto zabezpečit.

Díky správnému zabezpečení vozidla ušetříte

Jaká je další výhoda zebezpečení vozidla? Kromě ušetření peněz a nervů při krádeži vám zabezpečení vozidla přinese i úsporu na pojištění vašeho vozidla.

Jak vypadá krádež vozidla? Podívejte se na toto video…

Video od Týdeníku Policie ukazuje s jakou drzostí si dokážou zloději počínat a jak rychle může vaše milované auto zmizet. V tomto videu zmizelo luxusní BMW v hodnotě 3,5 milionu Kč již za necelé 2 minuty! Ke krádeži došlo v noci na volně přístupném parkovišti u rodinného domu. Auto bylo ukradeno díky systému keyless. Žádné rozbíjení okénka a ani vloupávání se do auta nebylo potřeba. Zloději přišli se čtečkou, která prodlouží signál od klíče. Majitel si zřejmě nechal klíček od auta v bundě a ta byla dostatečně blízko zaparkovanému autu a to přesto, že byla pověšena na věšáku v rodinném domku. Zlodějům tedy stačilo jen zesílit signál od klíčku s nímž odemkli auto a následně se zmocnili luxusního BMW.