Za krásami na jih Čech s levným ubytováním

Jižní Čechy jsou malebným místem s nenapodobitelnou atmosférou, která láká k prozkoumání turisty z Čech i ciziny. Obzvláště v dnešní trochu složité době se lidé rozhodují trávit dovolenou méně rizikovým způsobem a přeplněná zahraniční letoviska mění za pohodové a mnohem bezpečnější a praktičtější zázemí v lůnu naší přírody, kde najdou zábavu i odpočinek.

Z mnoha atraktivních lokalit stojí za bližší prozkoumání Písecko a jeho široké okolí, s možností příjezdu vlastním vozem během několika hodin.

Protivínský autokemp „U Šerifa“

Ubytování Písek nabízí celou řadu možností a je tak na výběr si zvolit kemp s kompletním zázemím, nebo ubytování jiného typu. Ubytování Protivín patří k velice populárním destinacím v kraji. Jde o camp v blízkosti řeky Blanice a malebného městečka Protivín, jehož historie sahá do 13. století. K raritám tohoto města patří i historie spojená s odchodem obyvatel za prací do Spojených států, kde založili v 19. století vesnici stejného jména. Protivín v Čechách je známý především pivovarem, který byl založen v roce 1598 a vyrábí regionální pivo Platan. Pivo můžete ochutnat přímo v místě, kde se nedaleko od městečka nachází autokemp „U Šerifa“. Rozlehlý areál nabízí ubytování v bungalovech a řadu parcel pro návštěvníky, kteří preferují bydlet „více dobrodružně“ a mají karavany nebo stany. Přípojka elektriky a zdroj pitné vody u každé parcely jsou samozřejmostí.

Aktivity pro volný čas

Dovolená s dětmi klade na rodiče velké nároky na zábavu, aby se děti nenudily a také se třeba zábavnou formou něco nového dozvěděly. Když zrovna není počasí na koupání, je v okolí celá řada zajímavých možností, jak strávit společné chvíle.

Jen pár minut chůze je naprosto unikátní krokodýlí zoologická zahrada, která se může pochlubit největším krokodýlem v České republice. Měří téměř pět metrů. Nejen děti se mohou něco nového přiučit v expozici věnované pravěku.

A tím zábava určitě nekončí. V bezprostřední blízkosti kempu je pro děti pohádková kovárna, pro romantické chvíle lze zajít na starý židovský hřbitov. Autem nebo vlakem se potom dá prozkoumat mnoho zajímavých míst v okolí Protivína. Jde například o Hlubokou, kterou není třeba moc představovat. Nachází se zde zámek, kde se mimo jiné v létě pořádají divadelní představení na nádvoří. V zámku sídlí galerie s expozicí gotického umění. Nedaleko je zámek Ohrada s expozicí myslivosti a rybářství.

Nádherný výhled na jihovýchodní Pošumaví si návštěvníci kraje mohou vychutnat při návštěvě hradu Helfenburg, jehož historie sahá až do poloviny 14. století. Hrad mimo jiné patřil i Petru Vokovi. Jen pár km od Písku jsou stáje ve vesnici Štětice, které organizují jízdu na koních pro veřejnost. Z jiného soudku je potom pro nadšence do technických staveb třeba nedaleká jaderná elektrárna Temelín, která ve svém informačním centru umístěném ve Vysokém Hrádku nabízí zajímavou besedu o elektrárně včetně prohlídky různých modelů zařízení. Milovníkům toulek po přírodě zde leží přímo u nohou Šumava v celé své kráse.

Ubytovací možnosti

Autokemp „U Šerifa“ nabízí levné ubytování pro jednotlivce, páry, rodiny i větší skupiny. Pro náročnější návštěvníky jsou k dispozici dva apartmány s vlastním sociálním zázemím a kuchyňkou. Skromnější, přesto dostačující, jsou potom chatky pro 2-4 osoby nebo pokoje pro jednotlivce. V areálu kempu o rozloze asi jednoho hektaru je tábořiště, udírna, prodej nápojů, venkovní gril a zábava pro děti, jako je trampolína, houpačky nebo pískoviště pro nejmenší.

Prostředí je vhodné také pro školní a firemní akce. Skupiny dětí mohou využit jeden z mnoha tematických programů, jako je například „Pohádkový víkend“ nebo „Historické dobrodružství“.