Vzdělání na mateřské

Vzdělávání na mateřské udrží váš mozek v činnosti

Nacházíte se v situaci, kdy jste na mateřské dovolené a pečujete doma o malé děti? Chcete-li se udržet na pracovním trhu, pravidelné vzdělávání na mateřské udrží váš mozek v činnosti…

Lepší práce po rodičovské dovolené

Jestliže jste před narozením dítěte pracovala na pozici, která vás příliš nebavila a sníte o lepší práci, zářivé kariéře nebo přímo o změně oboru, máte ideální čas proto něco udělat. Pojďme se podívat, jaké možnosti vzdělávání vám dnešní doba nabízí. Oblíbené jsou kurzy, jako jsou účetnictví, personalistika, daně a online marketing. Jaké jsou podmínky přivýdělku na rodičovské dovolené či mateřské. Přečtěte si, na co musíte brát zřetel, když se rozhodnete podnikat nebo vám stále běží pracovní smlouva u zaměstnavatele.

Zaměstnání při mateřské dovolené

Láká vás vrátit se zpátky do práce dřív, než vám skončí „dovolená“ s dětmi? Někteří zaměstnavatelé nabízejí menší pracovní úvazek nebo výpomoc na pár hodin denně z domova. Pozor na to, že musíte uzavřít novou pracovní smlouvu, případně dohodu o provedení práce. Smlouvu si sjednejte na jinou pracovní pozici, než ze které vám plyne mateřská.

Jestliže máte hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou a pobíráte z něj peněžitou pomoc v mateřství, do podnikání na živnostenský list se můžete pustit hned. Pokud vám vznikl nárok na mateřskou z OSVČ díky tomu, že jste si dopředu hradila dobrovolné nemocenské pojištění, podnikat můžete opět až po skončení mateřské, tedy až na rodičovské dovolené. Neznamená to však, že musíte přerušit podnikání, jen nesmíte vykonávat práci OSOBNĚ.

Další vzdělávání na mateřské dovolené

Nevyhovuje vám současné zaměstnání nebo chcete podnikat v jiném zajímavějším oboru? Zvažte možnost rekvalifikace. Ženy mají během mateřské a rodičovské dovolené tu nejlepší možnost, jak začít dělat něco smysluplného, co je bude bavit a naplňovat. Kromě toho, že zvýšíte své šance na lépe placenou práci po skončení mateřské, poznáte nové tváře a získáte dovednosti v jiné sféře podnikaní. Na rodičovské dovolené se vám příjemně naruší stereotyp. A třeba se pak z přivýdělku stane začátek úspěšné kariéry.

6 důvodů, proč se pustit do rekvalifikace

A proč se rekvalifikační kurzy vyplatí?

  • Akreditované rekvalifikační kurzy žádaných oborů (personalistika, účetnictví) mají na trhu práce váhu,
  • existují stovky pozitivních ohlasů od úspěšných absolventů, kteří díky rekvalifikaci našli lepší práci,
  • výukové osnovy akreditovaných kurzů jsou schváleny Ministerstvem školství,
  • kurzy vedou zkušení lektoři s dlouholetou praxí,
  • po úspěšném absolvování kurzu získáte oficiální osvědčení o rekvalifikaci.

Péče o malé děti je náročná

I když je období mateřské dovolené opravdu náročné, a to jak fyzicky z důvodu nedostatku spánku, tak i psychicky, stojí to za to! Přesto je dobré se věnovat i něčemu jinému, než jen péči o domácnost a děti. Aby zůstal váš mozek v činnosti a nezdegeneroval, učte se novým věcem. Na internetu můžete absolvovat velké množství kurzů online. Některé z nich jsou zdarma, ty podrobnější a rozsáhlejší jsou placené. Studovat můžete např. mzdové účetnictví online. A abyste nekupovali zajíce v pytli, některé lekce jsou ke shlédnutí ZDARMA.

Při výběru rekvalifikačního kurzu si dejte pozor na recenze a hodnocení kurzu bývalými absolventy. Zajímejte se o to, jak dlouho je firma na trhu a kolik má odučených studentů. Získáte tak jistotu, že bude kurz opravdu kvalitní a ne ztrátou času.