Masážní přístroj na nohy

Těžké nohy? Poradíme, co s tím. Pomůže vám masážní přístroj

Máte často těžké nohy a nemáte peníze na maséra a vaší drahé polovičce se nechce každou minutu masírovat vaše ztěžklé nohy? Máme pro vás řešení. Tím řešením je masážní přístroj na nohy. Tyto moderní masážní přístroje uleví bolavým a těžkým nohám. Navíc v pohodlí domova. Díky tomu si dopeřejete krásnou chvilku relaxace.

Který masážní přístroj na nohy si vybrat?

Zatímco pro citlivou oblast krku přišli konstruktéři pouze se dvěma typy shiatsu masážních přístrojů, nohám se dostalo větší pocty. Mechanické válečkové masáže ze dřeva, kamene a ušlechtilého nefritu se používají již od starověké Číny, kde lékaři zjistili, že chodidla jsou centrem biologicky aktivních bodů. Proto se v alternativní medicíně říká, že odborná masáž chodidel může léčit srdeční a plicní choroby, zlepšovat krevní oběh a ulevovat od migrény. Na tom je něco pravdy: možná proto jsou válečkové masáže nohou stále oblíbené. Říká se jim „mechanické“: pro lidi, kteří nejsou líní a mají rádi zachování tradic orientální kultury.

Jaký masážní přístroj nohou tedy zvolit?

Na trhu moderních přístrojů pro péči o nohy jsou nejpočetnější elektrické masážní přístroje. Některé používají teplo, vibrace, tlak vzduchu nebo shiatsu míčky, jiné vodu nebo gel k jemnému uvolnění unavených nohou.

Klasická masáž má 4 základní techniky: hlazení, tření, hnětení a uvolňující vibrace. Zatímco vibrace pomáhají uvolnit napětí v křečovitých svalech, hnětení umožňuje hloubkové prokrvení svalů a zvýšení krevního oběhu. Z tohoto důvodu vyžadují neuropatie, Raynaudův syndrom a cukrovka, kdy je narušena mikrocirkulace, silnější masáž nohou, aby se končetiny prokrvily.

Pro diabetiky se doporučují kruhové masáže s malou amplitudou, které se provádějí pomocí kruhových shiatsu míčků. V případě fasciitidy je vhodné kromě masáže provádět denně automasáž. Účelem masáže je nejen zlepšit průtok krve a urychlit tak hojení mikrotrhlin, ale také protáhnout fascie. Chceme vás varovat a různé prahy bolesti, vše je příliš individuální, někteří lidé mohou shiatsu míčové pohyby považovat za příliš drsné, takže prostě není reálné najít dokonalý masážní přístroj na nohy, který je ideální pro každého.

V každém případě byste si však měli uvědomit, že jakýkoli masážní přístroj je umělou napodobeninou pohybů rukou profesionálního maséra, takže pokud sami používáte jakýkoli masážní přístroj, nezapomeňte se poradit se svým lékařem!

Masážní přístroje na nohy mohou být ponorné (vypadají jako zmenšená vířivka), kdy nohu vložíte do masážního přístroje (hloubka se pohybuje od výšky kotníků po výšku kolen), nebo nánosové, kdy se masírují pouze chodidla. Podle tohoto odstupňování jsme sestavili tento přehled. Začneme nejklasičtějším typem masáže nohou: mechanickou s dřevěnými válečky.

Tipy na výběr masážních přístrojů na nohy nám pomohl zpracovat Žebříčkátor.cz. Podívejte se na jejich Facebook, ať vám nic neunikne!