Jak ušetřit čas v domácnosti? Pračkou se sušičkou.

Stává se pro vás domácí úklid stále více časově náročnější a už nevíte kam dřív skočit? Nevěšte hlavu. Pokud vás nebaví sušit prádlo běžnou cestou, pak existuje alternativa. Tou alternativou je kombinovaná pračka se sušičkou, která vám ušetří hooodně času!

Na trhu je hodně různých modelů praček se sušičkou. A proto pro vás web Testino připravil velmi podrobný návod na to, jak vybrat tu nejlepší pračku se sušičkou.

Na co myslet před nákupem pračky se sušičkou: Jak vybrat pračku se sušičkou?

Jak dlouho vydrží pračka se sušičkou? Pokud ji budete používat velmi často, pak vám takový přístroj je schopen vydržet 8 až 14 let. Jedná se také o docela drahý spotřebič, tudíž je před nákupem nutné myslet na několik zásadních parametrů. Je zde několik rozdílných parametrů na které je potřeba se podívat a proto si pojďme některé z nich rovnou vyjmenovat a říct si o nich něco více. Pojďme se podívat na to, jak vybrat pračku se sušičkou.

Účinnost pračky se sušičkou

Při výběru je vhodné se podívat na to, jakou má pračka se sušičkou účinnost při svém fungování, protože pračka se sušičkou potřebuje ke svému fungování vodu. A to se po delším používání může prodražit, pokud si zakoupíte model, který má malo účinnost. Při výběru si vždy podívejte na energetický štítek, který vám řekne to, jak je daná pračka se sušičkou účinná a kolik vody a energií vám za jeden rok spotřebuje.

Kapacita

Bude se vaše rodina rozrůstat? Nebo se v blízké době chystají děti od vás odstěhovat? Na tyto otázky je nutné se ptát před výběrem kombinované pračky se sušičkou. A ještě důležitější je i vědět si na ně odpovědět. Pračka se sušičkou má výhodu v tom, že vám uspoří místo v místnosti a zkombinuje vám pračku a sušičku dohromady. Nevýhodou tohoto řešení je však nižší kapacita. Takže je velmi důležité myslet na to, jakou kapacitu má tento přístroj. Je nutné přemýšlet také o tom, že sušička v této kombinované pračce má menší kapacitu než část na praní. Tudíž toho jednorázově usušíte méně a budete možná muset sušit í víckrát. Proto se při výběru zaměřte na parametr jménem kapacita.

Rozměry

Jak veliké místo máte pro pračku se sušičkou? Před výběrem si podívejte na rozměry a porovnejte je s místem, kam chcete vámi vybraný model pračky se sušičkou umístit. Můžete si také zakoupit zvlášť pračku a sušičku, které se dají zavěsit nad sebe. Záleží tedy na vás, zda si zakoupíte kombinavnou verzi nebo dva spotřebiče, které jsou zvlášť. Verze kombinované pračky se sušičkou vás však výjde o něco levněji.

Hlučnost

Dalším veledůležitým parametrem při výběru vhodné pračky se sušičkou je její hlučnost. Pokud vám vadí hlučné přístroje, nebo máte velmi citlivé sousedy, pak volte pračky se sušičkou, které nejsou velmi hlučné. U kombinovaných praček bývá udáváno několik parametrů. Jiná hlučnost bude u ždímání a jiná u sušení.

Hodnoty hlučnosti u praček se sušičkou

Hlučnost se udává v decibelech (dB). Tato jednotka udává to, jak hlučný může být přístroj jménem pračka se sušičkou.

Jak kombinovaná pračka se sušičkou vlastně funguje?

Pračku se sušičkou můžete používat stejen tak jako byste používali normální pračku. Jakmile je cyklus praní dokončen, můžete použít sušení aby se oblečení usušilo co nejrychleji. Můžete také nastavit pračku se sušičkou na to, aby se praní a sušení dokončilo v jednom jediném procesu a tudíž na to nemusíte vůbec myslet a na konci celého procesu si vyndáte suché a voňavé prádlo. Můžete si ho rovnou na sebe vzít nebo ho uložit do skříně pro pozdější nošení.

Cena praček se sušičkou

Kolik zhruba stojí kombinovaná pračka se sušičkou? Tyto přístroje nejsou úplně nejlevnější, ale nestojí zas o tolik více, než normální pračka. Navíc kombo pračky se sušičkou vyjde levněji než zakoupení těchto spotřebičů samostatně. Nejlevnější modely si můžete zakoupit s cenou do 10 tisíc Kč. Dražší modely se pohybují kolem 20 000 Kč. Tyto modely nabízejí již řadu pokročilých funkcí a mnohem efektivnější proces sušení vašeho prádla.

Pračky se sušičkou a dostupné značky

Pokud se podívate na výběr dostupných praček se sušičkou, tak si všimnete, že si můžete vybírat z několika značek. Nejčastěji se setkáte s těmito značkami:

  • Pračky se sušičkou AEG
  • LG
  • Candy
  • Electrolux
  • Beko
  • Hoover
  • Whirlpool
  • Bosch

Těchto několik značek vám nabídne nejlepší modely i velmi dobře cenově dostupné modely. Záleží tedy pouze na vás, zda dáte přednost levné pračce se sušičkou nebo velmi kvalitně dostupnému modelu. Dražší modely vám nabídnou mnoho dostupných funkcí, které vám zjendoduší celý proces praní i následného sušení.

Pokud si chcete ulehčit život a ušetřit tak mnoho času, je pro vás pračka se sušičkou tou nejlepší volbou. Na trhu najdete mnoho modelů, proto je před výběrem nutné se důkladně zamyslet nad parametry a naplánovat si tak celý výběr dopředu.