olivovy olej

Olivový olej původem z Istrie, který vám provoní celou kuchyni

Voňavé potěšení, z něhož budete mít prožitek i na talíři. Byla by přece škoda sázet ještě v dnešní době třeba na slunečnicový olej, když existují alternativy prověřené středomořskými kuchyněmi. Olej z oliv se používá už tisíce let a o jeho významu nejvíce napovídá, že byl mnoha kulturami používán i k různým náboženským obřadům. Svěřili by antičtí lidé svým bohům něco, co má podle nich druhou jakost? Určitě nikoliv – navíc, když si jednou přivoníte k té malé lahvičce, brzy zjistíte, že tohle spojení má s kuchyní skutečně něco do sebe…

Zmrzlina, ale klidně také grilované ryby

Když ochutnáte extra panenský olivový olej poprvé jen tak na lžičce, zjistíte, že by bylo škoda nedoplnit jej do svého každodenního jídelníčku – pečlivě a s láskou totiž ochutí různá jídla a je pravdou, že se může kombinovat prakticky až neomezeně. Tak například, věděli jste, že některé jeho varianty vykouzlí ještě lepší vanilkovou zmrzlinu nebo čokoládový dort, než kdykoliv předtím? A to je vlastně jen začátek! Poctivá práce, kterou odvede olivový produkt, se nedá srovnávat s žádným jiným kuchyňským olejem. Velmi jemný olej pro rybí maso nebo pikantní varianta pro steak, dokonce i v Chorvatsku uzrávají pod istrijským sluncem olivy, které znalci vyvažují zlatem. Chcete je také ochutnat a poznat, kvůli čemu se jim dává taková přednost a hovoří se o nich přímo v superlativech?

Pokud chcete ochutnat něco opravdu speciálního, nabízí se Chiavalon Organic. Silná výrazná chuť a pikantnost značí, že tento olivový olej je plný polyfenolů. Je vyroben z oliv pěstovaných podle přísných norem ekologického zemědělství bez použití umělých hnojiv a chemických postřiků. Skvělý do kuchyně na výrazné saláty, maso nebo k dochucení těstovin či rizota.

Vyzkoušejte samozřejmě i jiné zajímavé varianty

Nebývalé potěšení ale skýtají i další varianty značky Chiavalon, jako je například Ex Albis. Co o něm můžeme říci, abychom vám jej trochu přiblížili a získali jste patřičnou představu? Tak například, voní po čekance a čerstvě posečeném trávníku, ve vůni možná poznáte i bylinkové aroma jako je šalvěj nebo máta. Hluboká chuť a možnost propojení s grilovaným tuňákem, sýry i luštěninami z něj dělá do budoucna krále vaší kuchyně. Nebo ne?