Malta

Malta tu není jen pro milovníky pláží, poznáte také dějiny

Vypravit se za sluncem, na místo, které je jím přímo zalité, a to i mimo žhavou letní sezonu. Nabízí se řada destinací, ale jeden ze středomořských ostrovů přitahuje turisty doslova jako magnet po celý rok. Proč tomu tak je? Odpovědí by se našlo hned několik, bohatý noční život, spoustu památek hodných obdivu, ale také pláže ohodnocené prestižní Modrou vlajkou. Když se řekne Malta, mnohým se vybaví destinace, na kterou jednoduše nelze zapomenout. Ještě po dlouhé týdny se dá čerpat energie, jíž tu nasbíráte během letních radovánek.

Historické památky a tiché vnitrozemí

Megalitické stavby, ale i vzpomínka na triumf nad obávanými Osmany, Malta nabízí stylovou MHD, která vás zaveze i do nejzazších destinací. Nezapomeňte také na procházku po ostrově Gozo, který je plný zeleně bez ohledu na část sezony, kdy vaše návštěva probíhá. Prakticky všichni se dorozumí anglicky, turistický ruch je na prvním místě a zdejší školství rozhodně nestojí stranou. Písčité pláže, kde si užijí i rodiny s dětmi, ale také bary, kde den směle přechází v noc. Není divu, že se právě zde líbí turistům bez ohledu na generaci. Půjčte si auto nebo motorku a projeďte si krásy pobřeží křížem krážem. Vydat se můžete také do vnitrozemí, pamatujte ale, že třeba město Mdina nemá auta vůbec v lásce.

Hlavní město je skutečnou perlou

Valetta
Valetta

Velký přístav, promenáda, spoustu obchodů. Valetta má spoustu možností pro fanoušky baroka nebo novoklasicistního stylu. Zahrady Upper Barraka, katedrála svatého Jana, která slouží i jako místo posledního odpočinku maltézských hrdinů s mečem a kopím v ruce. Podívat se můžete i k proslulé pevnosti St. Elmo, místem mnoha dostaveníček je Tritonova fontána. Sliema, Floriana, Vittoriosa, míst, které byste právě na Maltě neměli minout, je celá řada. Cestování napříč destinacemi plnými slunce znamená aktivní odpočinek, při němž se zapomíná na každodenní stresové situace. Využijte možnosti, které se nabízejí právě v této oblasti Středozemního moře!

Valletta