svatebni mista

Kouzelná svatební místa

Na zámku, na panství, na statku nebo ve stodole – svatbu v dnešní době můžete být kdekoliv se vám zachce. Česko je jako stvořené pro zorganizování svatby snů. My vám ukážeme od každého něco a necháme na vás, které místo si vyberete jako to nejkouzelnější pro váš jedinečný den.

Chateau Mcely

Začínáme klasikou. Pokud hledáte místo, kde nabízí perfektní servis, špičkovou gastronomii a genius loci, nehledejte víc. Čeká na vás 24 luxusních apartmánů s kapacitou 55 osob, rozlehlý anglický park a prostory v zámku na hostinu pro 100 hostů. Pokud by vás bylo více, nabízí se možnost stanů právě v zámeckém parku. Jsou tu opravdu připraveni na vše, dokonce mají i svou vlastní svatební koordinátorku, která vám se vším pomůže. Budete se zde cítit dokonale a vaši hosté budou z tohoto místa nadšení. Rozhodně byste si měli najmout profesionálního svatebního fotografa a svatebního kameramana, kteří zaznamenají váš velký den na tomto nádherném místě.

Salajna

Salajna je bývalá zemědělská usedlost z roku 1802, která byla zrekonstruována s neuvěřitelným citem a precizností, dá vaší svatbě krásný nádech venkova. Statek má kapacitu 18 lůžek a ubytovaní budete v nádherných pokojích. Součástí statku jsou tři budovy, které tvoří téměř uzavřený dvůr. Kolem něj je oplocená zahrada s venkovním posezením, táborovým ohništěm, potokem a rybníkem, který je k dispozici na rybaření. Salajnu najdete v západním koutu Česka na Chebsku.

Chateau Clara Futura

Zámek 21. století. Tak nějak by se dal popsat renesanční zámecký hotel Clara Futura, který se nachází v Dolních Břežanech u Prahy. I zde můžete mít svatební hostinu jak uvnitř (pro 60 osob), tak ve svatebním stanu (kapacita až 120 hostů). Přivezou vás kočárem, hostům tu pohlídají děti a novomanželské apartmá je třešničkou na dortu. Moderně a citlivě zařízený pokoj zdobí část zrestaurovaných fresek z původní kaple a jeho součástí je relaxační vana pro dvě osoby. Samozřejmostí je dokonalá kuchyně a kvalitní pití, přičemž k dispozici jsou I značkové rumy, např. rum Don Papa apod.

Panství Dlouhá Lhota

V malebné brdské krajině nedaleko Prahy leží zámecký hotel Panství Dlouhá Lhota, zrekonstruované sídlo s dlouhou historií a jedinečnou atmosférou. I zde můžete uspořádat hostinu až pro 100 osob a ubytovat se můžete buď ve stylové zámecké části a nebo v modernějších pokojích v Konírně. Součástí je i krásné wellness s bazénem a místní kuchyně je vyhlášená nejen díky brdským specialitám. Obřad můžete mít na zámku anebo v přilehlém parku.

Lichtensteinská Stodola

“Balíky sena na sezení, rozevlátá houpačka pro nevěstu, slavobrána z mladých kmínků a venkovského kvítí… piknikové deky, ohýnky, svíčky, stovky světýlek ve stoletých ořešácích.” Přesně taková může být vaše svatba, pokud se rozhodnete pro Lichtensteinskou Stodolu na Olomoucku. Zrekonstruovaná hájenka se stodolou vám nabídne netradiční ubytování uprostřed krásné přírody. Ideální je pro menší svatby, i vzhledem k malé kapacitě ubytování. Odměnou vám ale bude nezapomenutelná atmosféra tohoto místa.

Chateau St. Havel

Kdo o něm neví, bude překvapen, že jen kousek od krčského sídliště v Praze se šikovně ukrývá taková nádhera. Zámek obklopuje stylový anglický park s několika idylickými rybníky, takže pro svatbu místo jako dělané. Pokud plánujete opravdu velkou veselku, tak zde se bez problémů postarají až o 400 hostů. Nevěsta bude mít k dispozici svůj vlastní salónek a první manželskou noc strávíte v romantickém apartmá ve věži. Tuto lokalitu miluje každý svatební fotograf, protože díky blízkému parku nemusíte na fotografování portrétů přejíždět nikam daleko od rezortu.

Na Čechách

Další místem pro menší svatby je rodinný penzion s krásnou historií na rozhraní Pardubického kraje a Vysočiny. Na Čechách najdete na samotě v údolí řeky Svratky, nabízí romantické ubytování a výtečnou kuchyni. Jeho součástí je kamenná galerie, ideální pro svatební tabuli, pokud by vás potkala nepřízeň počasí. Čeká vás tu jedinečná rodinná atmosféra a neskutečně milí a vstřícní majitelé. Pomohou vám s organizací svatby a udělají maximum pro to, aby byl váš velký den zkrátka dokonalý. Určitě byste si měli pořídit svatební strom hostů, abyste měli na vaši svatbu originální vzpomínku.

Zámek Mitrowicz

V jižních Čechách na břehu řeky Lužnice najdete místo, které prošlo nedávno tak dokonalou rekonstrukcí, až se všem tají dech. Zámek Mitrovicz je opravdu jedinečné místo, kde krásně kombinují historické prvky s těmi moderními. Nezapomenutelný zážitek budete mít z jejich svatebního apartmá, ze kterého je soukromý vchod na balkon v kapli sv. Anny. Celkem se na zámku ubytuje až 44 hostů.

Jítravský Dvorec

Krajina lemovaná pastvinami, panorama Lužických hor, takový je příjezd do Jítravy. Místo na severu Čech, které je zatím trochu neobjevené a kde se budete cítit jako doma. K dispozici je vám hotel, penzion, restaurace, pivnice, mají i krásné spa, jízdárnu a vlastní bio farmu. Tento unikátní koncept propojení ubytování, gastronomie a zážitků udělá váš svatební den opravdu jedinečným.

Zámek Ratměřice

Držitelé ocenění Svatební místo roku 2018 – co víc k tomu dodat? Krásný zámek s devíti hektarovým parkem vám nabídne nespočet možností, jak váš den D pojmout. Všechny pokoje mají výhled do zeleně, v létě je hostům k dispozici unikátní biobazén s plaveckou dráhou a samozřejmostí je skvělé jídlo. Kapacita ubytování je až 50 osob, pokud by vás bylo více, hotel rád vypomůže s dodatečnými ubytovacími kapacitami v okolí.

Villa 603

Nenápadně vyhlížející vila na samotě u lesa na okraji města Příbor z přelomu století je rájem nejen díky své poloze, ale především úžasným majitelům. Maruška se Zdeňkem jsou nejmilejší hostitelé, jaké si dovedete představit, takže tu budete v dobrých rukách. Toto kouzelné místo je vhodné pro menší svatby do 50 hostů. Celý interiér domu je laděn do stylu masivního dřeva, odkrytých trámů v podkroví, kamene na zdech a kožených sedaček. A obřad se dá udělat i v lese kousek od vily, takže romantika zaručena.