kocarek do mesta

Vybíráte kočárek do města? Ohlídejte si skladnost i typ koleček

Vybíráte kočárek vhodný do města? Měli byste se zaměřit především na jeho skladnost a hmotnost. Kočárky do města musí splňovat úplně jiná kritéria, nežli například kočárky vhodné do terénu nebo na nerovné cesty. Na co si dát při výběru kočárku do města pozor? Čemu se vyvarovat a čemu naopak věnovat pozornost?

Nejdůležitější je hmotnost a skladnost kočárku

Jako první věnujte pozornost hmotnosti kočárku, zvláště pak v případě, kdy chcete s kočárkem cestovat – tehdy oceníte co možná nejlehčí kočárek, se kterým se při jízdě autobusem, tramvají nebo metrem příliš nenadřete. Čím lehčí kočárek, tím pohodlnější a jednodušší manipulace pro vás, především maminky uvítají takové kočárky, které zvládnou pohodlně přenést nebo naložit do autobusu i se sedícím dítětem.

TIP: Hledáte kočárky za nejlepší ceny? Díky vyhledávači slev Slewik pořídíte nejlevnější kočárky již od tisícikoruny!

Další důležité kritérium u kočárků vhodných do města je jejich skladnost. Nyní si dovolíme apelovat na ty z vás, kteří často cestujete a kočárek chcete brát s sebou. Jistě nám dáte za pravdu, že se bude daleko pohodlněji převážet kočárek, který složíte během mrknutí oka a který po složení zabere co možná nejméně místa. Skladnost kočárku by měla zajímat také rodiče žijící v panelovém domě, kde je mnohdy samozřejmostí kočárek složit třeba v předsíni.

Jaká kolečka jsou vhodná do města?

Kočárky pro děti se mimo jiné liší také typem koleček. Setkat se můžete s kolečky nafukovacími a kolečky plastovými. Obecně se to má tak, že se nafukovací kolečka doporučují do náročnějšího terénu, kdežto plastová kolečka jsou vhodná na upravené cesty. Pokud jde o kočárek do města, nemusíte se bát sáhnout po plastových kolečkách – ta si snadno poradí s rovným terénem, dá se s nimi pohodlně jezdit po chodnících i po silnici, nemusíte se bát píchnutí.

Jestli můžeme doporučit, neváhejte nad kočárek, který bude nabízet možnost aretace u předních koleček. Mnoho rodičů se této vychytávce často brání, protože jsou přesvědčeni, že je jízda s otočnými kolečky nepohodlná a náročnější na ovládání. Přitom je to spíše naopak – přední kolečka s aretací, která jsou tím pádem otočná kolem své osy, vám umožní daleko lépe manévrovat uličkami. Navíc se kolečka dají v případě potřeby tzv. zaseknout.