Sauna domácí

Finská sauna pro každého

Finská sauna dnes představuje dokonalé místo pro odpočinek. Najít ji člověk může nejen v leckterém sportovním centru, ale je také součástí mnoha wellness center, které jsou velmi oblíbeným místem. Takovou saunu si ale může člověk pořídit i doma. Stačí k tomu jen trochu šikovné ruce nebo spíše odborníci, správný projekt a finance. Tak si může saunu dopřát člověk prakticky kdykoliv se mu zachce, navíc se nemusí o saunu dělit s jinými příznivci sauny a má ji tak prakticky pro sebe.

Trochu historie sauny

Předpokládá se, že finská sauna existuje již více než dva tisíce let, ale nejstarší písemné záznamy o ní pocházejí z asi 10-11 století. Ovšem i staří Římané dobře věděli, jaké blahodárné účinky sauna má. Od 12. století se na území Finska začal objevovat nový typ sauny, což byla samostatně stojící srubová stavba. V místnosti pak byly lavice pro odpočinek se saunovými kamny. Současně se také vyvíjela pravidla chování v sauně. Finská sauna byla pro Finy téměř svatým místem, zde hluk, zloba a zlost navíc pití alkoholu a násilná zábava byly a jsou dodneška přísně zakázány. Význam dnešní sauny není porušen a stejně jako v minulosti je tedy místem odpočinku pro rodinu, pracovní kolegy a přátele.

Spolehlivá a profesionální firma

Oslovit profesionály je jistě vhodné a to zejména v případě, že realizace takové sauny je třeba v suterénu domu. Trh služeb dnes nabízí mnoho firem, které mají právě v portfoliu služeb stavbu jakékoliv sauny. Tito pracovníci mají mnoho zkušeností, jsou to odborníci, kteří dobře vědí, jak svou práci dělat dobře a mají také nápady, jak to udělat ještě lépe. O jejich profesionalitě a kvalitních službách se může každý dozvědět daleko víc například z referencí, které jsou jistě umístěny na webových stránkách firmy. Další kladné reference a připomínky takovou firmu posouvají stále dál ve světě podnikání.

Finská sauna na zahradě

Každá realizace takové sauny vyžaduje především dobrý projekt, bez kterého by se žádná stavba neobešla a to i takový objekt, jakým je sauna. Tu lze postavit třeba na zahradě domu, kde není majitel omezen místem. Pokud bude finská sauna realizována na místě, kde je dokonce přírodní zdroj vody, dostane majitel dokonalé a originální místo pro odpočinek. Finská sauna může tak mít podobu dřevěného zahradního domečku, který bude mít vše, co správná sauna má mít. Velmi důležitá je samozřejmě izolace. Pokud je jí málo, sauna prakticky ztrácí svůj význam a teplo bude unikat. Jako izolaci pro saunu lze použít minerální nebo čedičovou vatu, ale také polyuretanové panely, což je materiál velmi blízký klasickému polystyrenu. Pro izolaci ideální.

Sauna postavená na míru

Nejen sauna na zahradě, ale také v suterénu domu může být na míru. Zde se jedná o saunu, která bude mít nejen své místo, ale také dokonalý a mnohdy i atypický tvar. Suterén domu je k tomu přímo jako stvořený. Nikomu nebude tato místnost zavazet a využít ji člověk může kdykoliv.

Saunové moduly

I saunové moduly jsou v současné době velmi oblíbené. Jsou to prefabrikované hotové výrobky, které se liší tvarem, velikostí a rozměry. Jejich velkou výhodou je to, že se hodí převážně do malých prostor či malých bytů.

Saunová kamna jsou důležitou součástí každé sauny

Samozřejmě, že bez saunových kamen se žádná sauna neobejde. Jsou srdcem celé sauny a při výběru takových kamen je velmi důležité zvolit si taková kamna, která budou vyhovoat všem potřebám zákazníka. Elektrická kamna jsou komfortním vybavením všem moderních saunových místností. Není potřeba komín. Kamna na dřevo jsou také stále oblíbená už jen pro svou autentičnost. Jsou ale trochu pracnější na přípravu předehřátí sauny.