Být trendy

Být trendy: rady a tipy jak najít svůj styl

Módní trendy přicházejí a odcházejí, elegance zůstává nesmrtelná. Už od útlého věku hledáme styl, který by nás nejlépe definoval a byl ztělesněním naší osobnosti. Zkoušíme, experimentujeme a objevujeme, ale často se nedokážeme najít. Jak být vždy trendy a zároveň svým outfitem vyjádřit povahu, myšlenky, touhy i názory?

Dnes vám přinášíme několik tipů, které vám pomohou na cestě za nalezením svého jedinečného stylu. Nevyhnete se však zkoušení různých stylů a je více než pravděpodobné, že váš osobitý styl bude ležet někde na pomezí různých stylů. Je to však úplně v pořádku – rafinovanost a prolínání vždy kralovaly celému módnímu světu. Nebojte se také zvýraznit váš výstřih zdůrazňující pevné poprsí.

Prolínání různých stylů

Trik, jak být vždy trendy, nespočívá v tom vybrat si konkrétní linii nebo osobnost a držet se pevně stanovené cesty. Budování vlastního stylu spočívá v objevování, zkoušení a užívání si. Líbí se vám elegantní look, ale zároveň vás láká nevázaný rock styl? Proč jejich nezkombinovat? Klidně vytáhněte elegantní šaty a lodičky, které doplníte koženou bundou a kovovými detaily. Je zcela přirozené vybírat si z jednotlivých stylů kousky, které se vám líbí. Boho styl s minimalismem, eleganci s nevázaností.

Kousky, které nikdy nebudou ve vašem šatníku fungovat

Každý už někdy koupil kousek, který se mu zdál v obchodě neodolatelný, ale doma ho nedokázal s ničím zkombinovat a postupně se vytratily i počáteční sympatie. Takový kousek oblečení zůstal bez milosti pohozený na dně šatníku a pravděpodobně jste se k němu už nikdy nevrátili. Tyto kousky však dokáží být mimořádně nápomocné – přesně vám ukáží, což není pro vás a co do svého šatníku volit nebudete.

Položte si základní otázky:

  • Co se mi na tomto kousku nelíbí?
  • Proč ho nedokážu zakomponovat do svého stylu?
  • Sedí mi tento prvek nebo mám s ním naopak problém (je nepohodlný, opticky mě rozšiřuje, necítím se ztotožněn s délkou, …)?
  • Zodpovězení otázek vám pomůže v budoucnu vyhnout se nakupování kousků oblečení, které do vašeho stylu nezapadají. V budoucnu už rozhodně stejnou chybu při nákupech neuděláte.

Objevte své nejoblíbenější kousky, které budou poznávacím znamením stylu

Oblíbený kousek, který se změní na poznávací znamení může být opravdu různorodý. Pro někoho je to tradiční styl šatů, jiný dává přednost designovým slunečním brýlí nebo brož. Vyberte si kousek, který patří ve vašem šatníku mezi nejoblíbenější a s ním dále pracujte. Určení specifického kousku vám pomůže perfektně se naladit na cestu nalezení svého stylu. Směle do toho!

Vždy pracujte se svou postavou

Stále budou existovat kousky, které prostě nebudou kvůli svému střihu dobře pracovat s našimi křivkami. Než se přestanete ztotožňovat se svou postavou a budete chtít vše změnit, uvědomte si svou jedinečnost a krásu. To, že vám nesedí sukně nebo konkrétní styl kalhot, neznamená žádnou tragédii. Naopak. Znamená to příležitost hledat stylové oblečení, které bude skvěle pracovat s Vašimi křivkami, zvýrazní vaši jedinečnost a umožní vám zazářit. Nezapomínejte na to.