UMG2060-5-tipu-na-co-se-hodi-neodymove-magnety-kostky-uvodni

5 tipů, jak využít kostkové magnety, neodymové kostky

Neodymy neboli neodymové magnety jsou sloučeninou třech kovů – neodymu, železa a boru (NdFeB). Jedná se o nejsilnější běžně dostupné magnety. Jedním z jejich tvarů jsou kostky, které mají všechny strany stejně dlouhé. K čemu se vám magnetické kostičky mohou hodit? Zjistěte a vyzkoušejte 5 tipů v článku.

Jsou lehké, pevné, vypadají hezky, unesou mnohonásobek své hmotnosti a navíc je pořídíte levně. Neodymové magnety – kostky poslouží v kanceláři, domácnosti, dílně, garáží i v podnikání. Podívejte se na pár tipů, k čemu se hodí.

Neodymové kostky

1) Na sepnutí bytové galanterie

Přeložíte-li závěs a vložíte jej mezi dvě magnetické kostky, bude hezky držet i v průvanu. Pokud by nestačily 5milimetrové magnety, použijte větší neodymové kostky.

2) Pro přicvaknutí listin, grafů, prezentací a návodů

Čím na popisovací tabuli – flipchart přicvaknout grafy, přehledy, tabulky na prezentaci? Pomocí magnetických kostek. K dispozici jsou i pozlacené magnety – neodymové kostky, které mají luxusní vzhled a jsou dostatečně silné i pro udržení mnoha listů papírů.

3) Pořádek na pracovním stole

Pletou se vám na stole nabíjecí šňůry k mobilu, tabletu? Připněte je na magnetické kostky, které pomocí univerzálního lepidla (seženete na webu Unimagnet.cz) přilepíte třeba na hranu stolu, na jeho bok nebo na stěnu vedle stolu. Například USB konektory na magnetech drží výborně. A hned budete mít na stole více místa na důležitější věci.

4) Magnetická stavebnice pro chvíle relaxu

Pokud k sobě spojíte dostatečný počet magnetických kostiček, sestavíte z nich stavebnici, hlavolam. Můžete je pak skládat do různých dvou i třírozměrných tvarů, vymýšlet nové variace. Je to dobré pro uvolnění mysli i procvičení prstů.

Anebo si pořiďte už hotovou magnetickou stavebnici UniCube, která obsahuje 216 magnetických kostiček.

5) Pár dalších tipů k využití magnetických kostek

K čemu dalšímu se neodymové kostičky mohou hodit? Například:

  • pro připevnění plakátů na magnetickou tabuli,
  • na připevnění prospektů k regálu v obchodě,
  • k přicvaknutí ručníků, utěrek, v kuchyni a dílně,
  • jako magnetky na ledničku na umístění receptů, vzkazů.

Tip: Další tvary silných magnetů a magnetické držáky pořídíte na e-shopu Unimagnet.cz